...jest pusty
Strona głównaBlogDlaczego stelaż jest ważny?

Dlaczego stelaż jest ważny?

Materac to nie wszystko co jest najbardziej istotne w kwestii kupowania najbardziej wygodnego dla siebie łóżka. Tutaj dużą rolę spełniają także stelaże, które muszą być odpowiednio dobrane, co przyczyni się bezpośrednio do znacznie lepszego snu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest ta część łóżka.

Czym jest stelaż?

drewniany stelaż

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest stelaż. Otóż, jest to specjalny szkielet łóżka, który stanowi bezpośrednie podparcie dla opadającego materaca. Złe dobranie materaca do danego stelażu przyczyni się do pomniejszenia komfortu użytkowników, co będzie przekładać się na ból podczas wstawania, a nawet może doprowadzić do połamania się stelaży. Stelaż powinien być jak najlepiej zsynchronizowany z materacem, dzięki czemu użytkownicy będą mogli cieszyć się znacznie większa wygodą, a przede wszystkim pewnością bezpieczeństwa. Stelaż powinien być jak najbardziej ruchomy i zgrany z materacem tak, aby można było swobodnie spać, siedzieć i przyjmować inne pozycje na łóżku i dalej będzie nam wygodnie. Niektóre propozycje na rynku są bardzo dobrze dostosowane do wszystkich potrzeb przyszłych użytkowników. Na przykład, istnieją stelaże, które posiadają możliwość regulacji twardości w części środkowej, strefie barkowej oraz odcinku lędźwiowym, co będzie świadczyć o jeszcze większej swobodzie korzystania z łóżka.

Charakteryzacja dobrego stelaża

drewniany stelaż

Przed zakupem warto zwrócić szczególną uwagę na twardość stelaża. Bowiem, to właśnie od niej zależy jakość snu. O twardości decyduje przede wszystkim liczba listewek oraz gęstość ich rozmieszczenia. Tutaj najważniejsza jest zasada - im więcej, tym lepiej. Dlatego analogicznie - jeśli liczba listewek jest zbyt mała można mieć pewność, że taki stelaż okaże się niekomfortowy. Wyżej wspomniana możliwość regulacji stelaża również jest istotna. Taką funkcje posiadają lepsze modele stelaży, które sięgają nawet do 10 tys. zł. Stelaże mogą być regulowane zarówno manualnie lub elektronicznie. Te pierwsze wersje posiadają niższą cenę rozpoczynającą się już od 100 zł. Dlatego ta kwestia związana jest wyłącznie z możliwościami finansowymi, które tutaj pełnią rolę szczególną.

Nie wysypiasz się w nocy i budzisz się z bólem? W takim razie problem może tkwić nie tyle co w materacu, jak w stelażu. Warto przyłożyć się do zakupu dobrego modelu, który będzie gwarantował o wiele bardziej udany sen oraz pewność obudzenia się bez bólu pleców. Takie rozpoczęcie każdego dnia okaże się z pewnością przyjemniejsze!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.