...jest pusty
Strona głównaBlogH1, H2, H3, H4 - co oznaczają symbole na materacach?

H1, H2, H3, H4 - co oznaczają symbole na materacach?

Stopień twardości jest jednym z najważniejszych aspektów, które bierze się pod uwagę podczas zakupu materaca. Odczucie twardości jest ściśle związane z wagą użytkownika, stąd producenci wprowadzili specjalne oznakowanie, które ma na celu określić jaki materac będzie najbardziej odpowiedni do naszych oczekiwań.

Materace z piankiTwardość materaca do wagi

Zadaniem dobrego materaca jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego podparcia sylwetki i kręgosłupa podczas snu. Niezwykle istotne jest dokładne określenie twardości materaca w celu uniknięcia chorób związanymi ze spaniem na zbyt miękkim lub zbyt twardym materacu. Wymagana jest stabilna pozycja kręgosłupa, co zapewni zdrowy i relaksujący sen. Oznaczenie twardości znajduje się na każdym materacu: H1 - waga do 60kg, H2 - waga od 60 do 80 kg, H3 - waga od 80 do 100 kg oraz materac H4 - waga powyżej 100 kg. Zbyt miękki materac będzie powodował zapadanie oraz deformację kręgosłupa powodując napięcie mięśni i chroniczne bóle szyi, z kolei zbyt twardy może utrudniać przepływ krwi, co będzie skutkowało dolegliwościami bólowymi w odcinku piersiowym, krzyżowym i lędźwiowym. Kręgosłup po wielu latach spania na nieodpowiednim podłożu może w końcu zacząć się buntować. Ból w plecach jest pierwszym sygnałem dotyczącym tego, że mamy dobrany zły materac do zapotrzebowań naszego organizmu.Jak twardy powinien być materac dla dziecka?

Indywidualny komfort to podstawa

Biorąc pod uwagę fakt, że każdy inaczej odczuwa komfort materaca, klasyfikacje producentów należy traktować jako podpowiedź. Ostateczny wybór powinien być przede wszystkim związany z tym, czego konkretnie oczekujemy od tego produktu. W przypadku, w którym pomiędzy partnerami jest za duża różnica wagi, wybór materaca może okazać się trudniejszy. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup dwóch materacy, każdy o innej twardości, dobrany wg indywidualnej preferencji. Tutaj należy pamiętać o dobraniu tej samej wysokości na dwa osobne materace. To pozwoli na uniknięcie zjawiska falowania przy znacznej różnicy wagowej. Z kolei, na rynku istnieją specjalne materace partnerskie, które posiadają różne stopnie twardości. Taki materac jest kompromisowy - posiada jedną stronę H2, a drugą H3. To wpłynie na znacznie większą jakość snu obu partnerów.

Odpowiedni materac nie będzie ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Warto kupić wysokiej jakości produkt, który wykonany został z bezpiecznych i atestowanych materiałów. Już po pierwszej nocy będzie można poczuć zdecydowaną różnicę w jakości snu, a uciążliwy ból kręgosłupa minie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.