...jest pusty

Jak wybrać materac dla dziecka?Czym kierować się wybierając materac dla dziecka?

Zdrowie pociech jest dla każdego rodzica najważniejsze. Prawidłowo dobrany materac to nie tylko spokojny sen i odczucie relaksu dla dziecka ale także profilaktyka prawidłowego rozwoju układu kostnego, oddechowego i prawidłowej postawy ciała. 

Decydując się na zakup musimy wziąć pod uwagę kilka zasad przy wyborze materaca. Przede wszystkim powinien być „nowy", nie zaleca się stosowania materaca, który był użytkowany wcześniej przez inne dziecko ze względu na ewentualne wybicia i odkształcenia.

U małych dzieci do 6 roku życia, poleca się materace średnio twarde, wykonane z pianek poliuretanowych lub pianki HR. Nie poleca się zwykle samych pianek VISCO, ze względu na fakt, iż mogą one okazać się zbyt miękkie, aby w pełni utrzymać prawidłową pozycję jeszcze nieukształtowanego kręgosłupa. Wraz ze wzrostem dziecka możemy zastanowić się nad materacami sprężynowymi z odpowiednio dobranymi komponentami takimi jak lateks, kokos czy inne rodzaje pianek.

MATERAC DZIECIĘCY PIANKA BABY EMI

Wraz ze wzrostem dziecka możemy zastanowić się nad materacami piankowymi z odpowiednio dobranymi komponentami takimi jak lateks, kokos czy inne rodzaje pianek. Takie uszlachetniające dodatki delikatnie usztywnią każdy materac co wspiera rozwój kręgosłupa dziecka i zapobiega eskalacji coraz częściej spotykanych wad postawy.Warto również zwrócić uwagę na alergieuczulenia. Komponenty, z których wykonany jest materac dziecka powinny być przede wszystkim naturalne, z odpowiednimi atestami. Przy produkcji materacy używamy tylko europejskich komponentów, które są zgodne z wymogami wszelkich instytucji dbających o zdrowie dzieci.  


Istotne pytanie jakie powinien sobie zadać każdy rodzic, zanim zakupi wybrany model dotyczy przewidywanego czasu użytkowania materaca. Zwykle proste materace z najprostszych pianek nie będą tak trwałe jak materace z technologicznie zaawansowanych komponentów, które zwiększają jego żywotność i zapewniają wygodę dziecka podczas snu jak np: kokos czy lateks.

MATERAC BABY EMI KOKOSDodatkową zaletą wszystkich modeli dziecięcych sprzedawanych w naszym sklepie jest pokrowiec. Pikowany, wykonany ze wysokiej jakości dzianiny poliestrowej która zapewnia skórze dziecka doskonałą wentylacje w czasie snu oraz utrzymanie właściwej temperatury ciała. Dzianina to materiał o  wysokiej wytrzymałości mechanicznej -  pokrowiec można prać w pralce w temp 60° C z użyciem delikatnych detergentów. Nie straci swoich hypoalergicznych właściwości ani kształtu nawet przy wielokrotnym praniu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.