...jest pusty

Jak wybrać materac do kampera?

Jedni preferują piesze wyprawy, jeszcze inni rowerowi, a z kolei prawdziwi indywidualiści lubiący działać na własną rękę mogą wybrać podróż kamperem. Ten samochód - najczęściej oparty na konstrukcji busa albo vana - jest wyposażony w meble, niekiedy zlew i prysznic oraz, co najważniejsze, w wygodne łóżko. Dzięki temu można się zatrzymać praktycznie w każdym miejscu i w przypadku zmęczenia oddać się błogiej drzemce. By jednak to umożliwić, trzeba pamiętać o czymś jeszcze. O czym? Oczywiście o materacach! Kręgosłup dzięki dobrze dobranej konstrukcji zostanie odpowiednio wparty, a tym samym sen będzie w pełni owocny! No dobrze, ale jak wybrać model do kampera? Przekonajmy się!

Kamper a materac - jaki ma to związek?

Wbrew wszelkim pozorom ogromny! Kampery to pojazdy, dzięki którym można uniknąć wynajmowania noclegów lub pokoi w trakcie wakacyjnych wojaży. Co jednak zrobić, gdy dotychczasowa leżanka zostanie wyeksploatowana? Oczywiście wybrać materac ze sklepu internetowego. Każdy pojazd wyróżnia się innym układem wnętrza, dlatego konieczna okaże się konstrukcja na wymiar, bo wyłącznie w taki sposób posłanie zostanie dobrze dopasowane do stelaża. To jednak niejedyna zaleta, bo zamówienie na wymiar pozwoli również na wybór wypełniania - przykładem jest materac z kokosa, z pianki lub jego sprężynowa odmiana.
Każdy materac cechuje się nieco innymi parametrami - na przykład materace kokosowe zasługują na uwagę ze względu na antyalergiczne właściwości oraz sporą twardość, która dla jednych jest wadą, a dla innych zaletą. W przypadku piankowych modeli można liczyć z kolei na atrakcyjną cenę oraz miękkość. To doskonała opcja dla każdego, kto lubi odczucie „otulenia” i „zapadania się” ciała w posłanie. Wreszcie ostatni z wymienionych materaców - sprężynowy - to najodporniejszy z opisywanych wariantów.

Jak dobrać materac dla siebie?

To wcale nie takie proste zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę, jak często będą odbywały się podróże. Jeżeli często - nie warto szczędzić! Dzięki temu będzie można liczyć na odpowiedni wypoczynek, a tym samym rano poszukiwacz przygód nie obudzi się z intensywnym bólem kręgosłupa, pleców czy łopatki. Zresztą nietrudno jest znaleźć opowieści lub artykuły, w których pierwsze skrzypce grają osoby… mieszkające w kamperach! Tak długie przebywanie i praktycznie życie w pojeździe musi wiązać się z zakupem solidnego posłania. A co w przypadku, gdy z kampera korzysta się tylko raz na jakiś czas - na przykład w trakcie spontanicznego wypadu na weekend? Tu warto postawić na budżetową opcję, czyli materace piankowe.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.