...jest pusty

Kilka słów na temat materaców do ciężarówki

Praca kierowcy samochodu ciężarowego to nieustanna podróż i przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Nawet jeśli chodzi o sen czy ogólny wypoczynek, to najczęściej odbywa się on w kabinie auta. Z tego też względu producenci ciągników siodłowych dokładają starań, aby wnętrza pojazdów były przestrzenne, a na dodatek charakteryzowały się nowoczesnym i pełnym technologii wykończeniem. Co może się na to składać? Miękki materac oraz wygodne łóżko! No dobrze, ale jak odpowiednio przygotować miejsce do spania dla kierowcy? O tym przekonacie się z lektury poniższego tekstu – zapraszamy!

Materace na wymiar do ciężarówek - co powinno je wyróżniać?

Producenci samochodów ciężarowych już długi czas rywalizują ze sobą o miano najlepszego wytwórcy pod względem innowacji. W grę wchodzi oczywiście sprawność pod względem mechaniki, ale też komfort dla samego kierowcy. Jednym z przykładów jest holenderskie przedsiębiorstwo DAF, które w czerwcu 2021 roku zaprezentowało nowe modele - XG oraz XG+. Te nowoczesne samochody mają jeszcze więcej przestrzeni wewnątrz kabiny, a samo łóżko zostało wyposażone w ciekawe funkcje - mechaniczne albo elektroniczne ustawienie podparcia głowy, pleców oraz nóg. Jednak należy pamiętać, że samo łóżko to nie wszystko, bo liczą się również materace.
W pierwszej kolejności należy pamiętać, że wnętrza samochodów ciężarowych nie są sobie równe - jedne są szersze, drugie węższe, a jeszcze inne wyższe lub niższe. Co w związku z tym można polecić? Przede wszystkim internetowy sklep z materacami, w których bez problemu można zaopatrzyć się w model na zamówienie. Dostępne są zarówno warianty miękkie, jak i twarde, a tym samym idealnie dopasuje się wariant do preferencji danego kierowcy. No dobrze, ale przecież zatrudniając nową osobą, nic o niej nie wiadomo. Co w takiej sytuacji? Najlepiej iść na kompromis, czyli wybrać średniotwarde materace piankowe do spania. Są antyalergiczne, a przy tym zapewnią niezbędne wsparcie całego ciała.

Dlaczego materac do samochodu ciężarowego jest tak ważny?

Przede wszystkim warto zauważyć, że kierowcy dzień w dzień przemierzają setki kilometrów w pozycji siedzącej. Jedynie raz na jakiś czas wysiadają, kiedy to zajmują się mocowaniem ładunku albo załadunkiem bądź rozładunkiem. W praktyce kręgosłup jest mocno obciążony, a nieodpowiedni materac doprowadziłby nawet do powstania różnego rodzaju chorób czy deformacji. Łączy się to także z wypoczynkiem - komfortowy materac to zdrowy sen, a czy można wyobrazić sobie niewyspanego kierowcę tak dużego pojazdu, jakim jest auto ciężarowe? Oczywiście, że nie, ponieważ stanowiłby zagrożenie na drodze - zarówno dla samego siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.