...jest pusty

Pianka termoelastyczna - co to jest?

Coraz częściej można usłyszeć o materacach kokosowych, w których zakochało się już wiele osób. Te modele dostępne są w wielu wariantach zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wyróżniają się wśród innych przede wszystkim tym, że posiadają w sobie dodatkową warstwę - jak sama nazwa wskazuje - kokosową.

Pianka Visco w materacu

materac miekki

Jednym z najnowszych rozwiązań na rynku stała się pianka Visco. Sprawia ona, że materiał, z którego jest wykonana, idealnie dostosowuje swój kształt do ciała człowieka pod wpływem jego temperatury. Duży wpływ na tę kwestię ma także użyty materac. Popularnym rozwiązaniem są propozycje, które "zapamiętują" sylwetkę osoby leżącej, dając uczucie przyjemnego otulenia, jednak bez ryzyka zapadania się. Taki komfort użytkowania bez zbędnego uciskania sprawi, że sen będzie o wiele bardziej przyjemniejszy a poranki zdecydowanie weselsze. Dodatkowo, warto wiedzieć, że taki tani materac piankowy jest wykonany wyłącznie z ekologicznych materiałów i w całości podlega recyklingowi. Gwarantowana wysoka wentylacja sprawia, że w takich materacach nie gromadzi się kurz, więc doskonale nadaje się także dla alergików.

Cudowne, unikatowe właściwości

Pianki typu Visco znane są z tego, że skutecznie łagodzą bóle karku, pleców i zdecydowanie pozytywnie oddziałują na układ nerwowy, poprzez wspomaganie prawidłowego ułożenia ciała podczas snu. Takie podłoża rekomendowane są przez lekarzy dla osób, które borykają się z odleżynami. Wszystkie te ortopedyczne właściwości, jakie posiadają materace z taką pianką, sprawiły, że stała się ona niezwykle popularna i każdy chce wykorzystać jak najlepiej jej niesamowity potencjał. Takie produkty zapewniają wysoki poziom odpoczynku oraz wspomagają osiąganie zdrowego i wartościowego snu podczas każdej nocy. Higiena oraz bezwonność pianki to pozytywne aspekty, które wpływają na chęć zakupu akurat tego produktu spośród wielu innych znajdujących się na rynku. Warto samemu przekonać się o tym, że pianka termoelastyczna to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto w końcu chciałby poczuć się dobrze psychicznie, jak i fizycznie po śnie.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wybór idealnego materaca to naprawdę ważna kwestia. On jednak ma bezpośredni wpływ na nasz kręgosłup i całe nasze ciało. Istotne jest dobranie konkretnego modelu do wagi użytkownika, aby ciało nadmiernie nie zapadało się oraz aby nie doprowadzić do wygięcia materaca. Krótki rekonesans sprawi, że życie każdego może zmienić się na lepsze, zawdzięczając to zdrowemu snu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.