...jest pusty
Strona głównaBlogZalety zakupu materaca kieszeniowego

Zalety zakupu materaca kieszeniowego

Nie od dziś wiadomo, że największą popularnością wśród klientów cieszą się materace sprężynowe. Wynika to głównie z ich dużej dostępności, ale również niskich cen na rynku ze względu na prostą konstrukcję. Aby jednak zapewnić sobie odrobinę komfortu i nie przejmować się sprężynami wbijającymi się w ciało, wybiera się głównie typ kieszeniowy. W porównaniu ze standardowymi modelami sprężynowymi ma on znacznie więcej zalet, a jego odmiany zyskują również uznanie osób z problemami kręgosłupa. Dlaczego to właśnie one stają się tak popularne?

Materac gwarantujący komfortu snu we dwoje

materac

Największym plusem materacy kieszeniowych jest fakt, że każda sprężyna została umieszczona w osobnej kieszonce, wykonanej z tkaniny wygłuszającej skrzypienie. Dzięki temu spanie we dwoje nie musi kojarzyć się już z brakiem komfortu i ciągłymi zmianami położenia. Kiedy nacisk pada wyłącznie na jedną sprężynę, to druga cały czas pozostaje w swoim miejscu. Oznacza to, że wyróżnia go duża elastyczność i dopasowywanie się indywidualnie do ciała każdego użytkownika. Poza tym do wyboru jest aż kilka rodzajów twardości, co pozwala dopasować go pod swoje oczekiwania bądź problemy zdrowotne.

Typy materacy kieszeniowych, a prawidłowa postawa

materac

Materace kieszeniowe dzielą się na 3 kolejne typy, różniące się od siebie wielkością utworzonych kieszeni, ilością sprężyn oraz ich rozmiarami. Pierwsze z nich to materace pocketowe, które są ciche w użytkowaniu i posiadają sprężyny działające niezależnie od siebie. Jednak ze względu na zbyt małą ilość punktów podparcia nie są one w stanie zapewnić prawidłowej postawy w czasie snu. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku materacy multipocket oraz luxpocket, które są dedykowane dla osób z problemami kręgosłupa. Posiadają one od 500 do nawet 1000 sprężyn na metr kwadratowy, co oznacza, że niemal idealnie dopasowują się one do sylwetki pod wpływem ciężaru. Oba typy posiadają dwustronnie wykończone kieszenie materaca, dzięki czemu można bezpiecznie zmieniać jego strony i cieszyć się komfortowym snem.

Chcąc zakupić właśnie materac kieszeniowy, warto zapoznać się z dostępnymi rodzajami oraz stopniami twardości. W łóżku spędzamy sporo czasu, dlatego dobór materaca powinien być przemyślany, by perfekcyjnie dopasować go do swoich potrzeb. Zwłaszcza jeśli mowa o osobach z chorobami kręgosłupa, dla których odpowiednie podparcie jest bardzo ważne. Materac kieszeniowy na pewno spełni wszystkie ich oczekiwania pod każdy względem, jeśli tylko przyszli użytkownicy zadbają o swój wybór.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.