...jest pusty
Strona głównaBlogJakie najlepsze materace antyalergiczne?

Jakie najlepsze materace antyalergiczne?

Dla alergików najlepszym wyborem są materace wykonane ze zwartych materiałów zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza i utrudniają osadzanie się kurzu i roztoczy. Niestety naturalne surowce takie jak wełna, pióra, czy końskie włosie, ze względu na swoją strukturę przyciągają do siebie kurz, przez co są silnie alergizujące. Jaki wkład w materacu jest zatem odpowiedni dla alergika?

Materace z piankiMaterace antyalergiczne z pianki

Dobrym rozwiązaniem dla alergików jest zastosowanie materacu z pianką wysokoelastyczną lub pianką termoelastyczną. Mają właściwości antyalergiczne, dostosowują się do kształtu ciała, są odporne na odgniecenia i są wyjątkowo trwałe. Ich zwarta budowa sprawia, że nie pochłaniają kurzu, a stosowane razem z wkładkami kokosowymi są dodatkowo bakteriobójcze. Ponadto, materac, w którym została zastosowana mata kokosowa, z pewnością przypadnie do gustu osobom preferującym materac piankowy twardy. Odpowiednie dla alergików są także materace, w których znajduje się warstwa lateksowa, pod warunkiem, że osoba ta nie jest uczulona także na to tworzywo. Dostępne w różnych rozmiarach materace piankowe doskonale pasują do klasycznych łóżek 90×200 cm, a także wykonywane są na zamówienie do tych o niestandardowych wymiarach. Materace piankowe swoje zastosowanie znajdują także w łóżkach dwuosobowych już od 140 × 200 cm po większe rozmiary.

Materace antyalergiczne dla dzieci

Niezależnie od tego, czy dziecko posiada alergię, czy nie, warto dla niego zakupić antyalergiczny materac. Aspekt ten jest ważny szczególnie wśród najmniejszych dzieci, których skóra jest jeszcze bardzo delikatna i łatwo się podrażnia. Materac antyalergiczny dla dziecka powinien posiadać takie same cechy, co ten dla dorosłych, czyli szybko absorbować i oddawać wilgoć, być zwarty i przewiewny. Dla niemowląt i dzieci do 2 lat, które mają niedużą masę ciała, dobrze sprawdzają się jednostrefowe, bardzo miękkie materace, które jednocześnie sprawiają, że ciało dziecka się nie zapada. Dla tak małych dzieci wystarczy, gdy materac piankowy ma minimum 10 cm grubości, jednak wraz z rozwojem dziecka należy zakupić mu większy i grubszy materac, w celu zapewnienia mu odpowiedniego podparcia ciała w czasie snu. Wybierając materac piankowy dla alergika, upewnij się, że sklep oferuje do niego zdejmowany pokrowiec, który można samodzielnie wyprać – usunie to z niego zalegający kurz. Dodatkowo należy zadbać o to, by wybrany materac nie był tylko hipoalergiczny, lecz dodatkowo spełniał wszystkie pozostałe wymagania, jakie stawiane są materacom. Powinien posiadać zatem odpowiednią grubość, twardość dostosowaną do masy i upodobań użytkownika, zapewniać równomierne podparcie i być trwały

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.