...jest pusty
Strona głównaMaterac piankowy czy sprężynowy?

Materac piankowy czy sprężynowy?

JAKOŚĆ TWOJEGO SNU

Głównym kryterium podczas wyboru materaca powinna być nasz wygoda i komfort. Jakość snu wpływa znacząco na nasz stan zdrowia, wygląd i samopoczucie – w łóżku spędzamy statystycznie 1/3 część naszego życia. Niewygodny i niedopasowany materac może spowodować zaburzenia snu co pociąga za sobą często poważne konsekwencje zdrowotne.

Dokonując zakupów powinniśmy kierować się, przede wszystkim własnymi preferencjami. Obecnie na rynku można znaleźć szeroką ofertę, pozwalającą dopasować produkt pod klienta. Daje nam to możliwość wybrania odpowiedniego modelu według indywidualnych upodobań i przede wszystkim – gwarancję dobrego,zdrowego snu.

DWA RODZAJE MATERACY

Pierwszym i podstawowym pytaniem jakie przychodzi na myśl przy zakupie materaca jest - jaki rodzaj wybrać? Dwa podstawowe rodzaje materacy - piankowe i sprężynowe (bonellowe) – różnią się wieloma parametrami. Każdy z nich ma wady i zalety dlatego przed zakupem należy uwzględnić kilka czynników:
 • Czy jesteśmy alergikami ?
 • Czy ma być do materac dla dwojga ?
 • Czy cierpimy z powodu bólu kręgosłupa ?
 • Jaką pozycję przyjmujemy w trakcie snu ?

Zadanie tych pytań będzie bardzo pomocne przy wyborze idealnego posłania i zapewnienia klientowi wymarzonego komfortu.

MATERACE PIANKOWE

Materace piankowe mają charakter uniwersalny. Polecane są osobom bez względu na wiek.

 • Dzieciom oferujemy pianki z dodatkiem maty lateksowej, pianki HR czy Visco – specjalna budowa zapewnia preferowaną przez dzieci miękkość . Nie oznacza to jednak, że taka kompozycja materaca, nie będzie odpowiednia dla osób dorosłych czy starszych. Zastosowanie maty kokosowej wzmacnia i utwardza materac, dlatego polecamy ją osobom ze schorzeniami kręgosłupa lub wadami postawy.
 • Istotnym aspektem jest pozycja w jakiej śpimy osobom śpiącym na brzuchu czy plecach zalecamy kokos, natomiast osobom, które zasypiają na boku sugerujemy wzięcie pod uwagę pianki HR, Lateksu czy Visco z uwagi na wyższą elastyczność, dzięki czemu unikniemy odkształceń barku.
 •  Materace piankowe gwarantują idealne dostosowanie i rozłożenie ciężaru ciała. Podtrzymują nas na podobieństwo miliona małych sprężyn dzięki czemu odciążają kręgosłup i zapewniają odprężenie. Polecane osobom dla których wygoda jest najważniejsza – dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów materac dostosowuje się do każdego indywidualnego użytkownika. Pianki nadają się do stelaży standardowych jak i regulowanych do pozycji siedzącej, dzięki czemu mogą być użyte w każdym rodzaju łóżka – dziecięcego a także rehabilitacyjnego.
MATERACE SPRĘŻYNOWE (BONELLOWE)

Materace bonellowe dzięki swojej niezawodnej i stosowanej od lat konstrukcji to trwały i solidny produkt gwarantujący jakość na lata. Osoby preferujące łóżka podtrzymujące i zapewniające oparcie uważają materace sprężynowe za bardziej wygodne jednak warto pamiętać o kilku czynnikach:

 •  Charakteryzuje się sprężystością powierzchniową, a nie elastycznością punktową, dlatego też nie polecamy ich dla dzieci poniżej 6 roku życia.
 •  Jak wszystkie typy materacy można je podzielić również, ze względu na stopień twardości, wówczas należy zwrócić uwagę na informacje o twardości w skali od miękkiej do twardej, kolejno: H2,H3,H4,H5.
 • Twardość H1 - dla osób o wadze poniżej 60 kg . Wykonane zwykle pianki lub lateksu co powoduje że jest miękki a jednocześnie elastyczny. Ta twardość najczęściej jest polecana zwłaszcza dla niemowląt i małych dzieci.
 • Twardość H2 - dla osób o wadze od 60- 80 kg .Jego konstrukcja optymalnie sprawdza się dla osób lubiących niezbyt twarde powierzchnie do spania.
 • Twardość H3 - dla osób o wadze powyżej 80 kg , które preferują spać na twardych powierzchniach
 • Twardość H4 – dla osób o wadze powyżej 100 kg
 •  Dobranie preferowanej twardości jak i odpowiedniego pokrowca zapewnia bardzo solidne łóżko i zapobiega pogłębiającym się problemom z kręgosłupem dzięki czemu materac jest idealny do twojego trybu snu.
MATERACE KIESZENIOWE

Materace kieszeniowe, zwane inaczej kieszonkowymi są odpowiednie dla wszystkich osób, niezależnie od wieku. Charakteryzują się sprężystością punktową i są  podzielone są na strefy - dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy bardzo wygodny wkład do materaca podpierający krzywizny kręgosłupa . Jest to najbardziej niwymuszony sposób spania, dedykowany osobom dla których ważny jest „naturalny” nocny odpoczynek.

 • Materace kieszeniowe niwelują tzw. "efekt falowania" i zapewniają STABILNE PODPARCIE.
 • Są najbardziej UNIWERSALNE ze wszystkich materacy ze względu na swoją trwałość i atrakcyjną cenę.
 • Istnieje możliwość indywidualnego dobrania ilości i rodzaju sprężyn (materace multipocket i lux pocket) dzięki czemu klient jest w stanie stworzyć swój własny, perfekcyjny materac.
 • Ten typ materaca jest podzielony na ergonomiczne strefy twardości  - naukowe rozwiązanie sprzyjające zdrowemu kręgosłupowi.