• Przechowalnia 0
 • Materac z pianki wysokoelastycznej a termoelastycznej

  Podejmując decyzję w sprawie zakupu nowego materaca, często napotykamy na drodze przeszkody w postaci niezrozumiałych sloganów czy wyrafinowanego nazewnictwa.

  MATERAC Z PIANKI WYSOKOELASTYCZNEJ HR


  Tajemnicza pianka HR, a właściwie pianka poliuretanowa typu HR — zwana potocznie wysokoelastyczną, charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i sprężystością. Dzięki zastosowaniu nowych technologii przy produkcji wkładów do materacy udało się uzyskać nieregularną strukturę w postaci milionów pęcherzyków. Pęcherzyki te sprawiają, że materac z pianki wysokoelastycznej waży mniej niż ten wykonany standardowymi metodami, a także bez problemu dopasowuje się do naturalnych kształtów osoby leżącej, podpierając odpowiednie partie ciała. Struktura materiału zaś dodatkowo powoduje, że materace z pianki wysokoelastycznej są bardziej przewiewne od innych modeli, wolne od roztoczy i szkodliwych mikroorganizmów. Ich parametry sprawiają, że są szczególnie zalecane dla osób cierpiących na alergie. Dodatkowo materace z pianki wysokoelastycznej są około 40% bardziej wytrzymałe od modeli ze zwykłej pianki poliuretanowej, co przekłada się na jakość i trwałość materaca.

  Reasumując, możemy wskazać następujące zalety pianki HR:
  • doskonała elastyczność punktowa, zapewniająca odpowiednie dopasowanie do kształtów ciała
  • w tym aspekcie jest porównywana z lateksem naturalnym
  • otwarta struktura zapewnia jej dobrą przepuszczalność powietrza
  • odporna i trwała w porównaniu do innych pianek
  • lekka w transporcie
  • ma właściwości rehabilitacyjne
  • dla każdego — również dla dzieci

  MATERACE Z PIANKI TERMOELASTYCZNEJ

  Pianka termoelastyczna występuje też pod nazwami takimi jak: pianka VISCO, pianka leniwa czy pianka memory tzw: „z pamięcią”.

  Pianka Visco pierwszy raz pojawiła się na rynku w latach 80. Jako pierwsi docenili ją pracownicy NASA. Dopiero po długim czasie i zmniejszeniu kosztów wytwarzania omawianej pianki, zaczęła ona być stosowana do produkcji materacy. Pianka termoelastyczna jest wykonana z poliuretanu wzbogaconego o środki zwiększające jej sprężystość i wytrzymałość. Ciekawą cechą tej pianki jest fakt, że pod wpływem ciepła dopasowuje się do naturalnych krzywizn osoby leżącej, co zapewnia duży komfort w czasie snu. Materace z pianki termoelastycznej Visco doskonale przeciwdziałają dolegliwościom takim jak odleżyny czy inne problemy związane z długą rekonwalescencją. Spanie na tego typu materacu daje uczucie niezwykłej miękkości i wygody. Doskonała elastyczność punktowa sprawia, że kręgosłup ma solidne podparcie, co w rezultacie pozwala na solidny wypoczynek.

  Materace z pianki memory polecane są osobom starszym, które większość czasu spędzają w łóżku. Ciekawym zjawiskiem jest uczucie ciepła „bijące” od materacy, które jest docenianie przez klientów mających problemy z krążeniem. Warto wiedzieć również, że ze względu na miękkość, nie jest ona polecana dzieciom w fazie rozwoju.

  Zalety pianki VISCO:

  • doskonała elastyczność punktowa, zapewniająca odpowiednie dopasowanie do kształtów ciała, w tym aspekcie jest porównywana z lateksem naturalnym
  •  struktura utrzymująca ciepło
  • dla dorosłych i osób starszych (przeciwdziała odleżynom)
  •  polecana dla osób z problemami krążeniowymi


  Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości przedstawionych powyżej pianek, możemy dopasować materac do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dobrym i ciekawym rozwiązaniem są też materace, w których zastosowano obie wspomniane pianki. Połączenie twardej i elastycznej pianki HR z pianką Visco sprawia, że materace są twarde i elastyczne w środku, a ich duża elastyczność punktowa gwarantuje odpowiednie podparcie dla kręgosłupa w każdej pozycji. Uczucie ciepła i dopasowanie sprawiają, że osoba śpiąca na tego typu materacu budzi się wypoczęta.

  Nie wiesz, czy lepszy dla Ciebie będzie materac z pianki wysokoelastycznej, czy termoelastycznej? Masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości? Chętnie Ci pomożemy dobrać właściwe rozwiązanie. Serdecznie również zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Czas wyświetlania strony: 0.053s