• Przechowalnia 0
 • Materac z pianki wysokoelastycznej a termoelastycznej

  Podejmując decyzję w sprawie zakupu nowego materaca, często napotykamy na drodze przeszkody w postaci niezrozumiałych sloganów czy wyrafinowanego nazewnictwa.

  PIANKA WYSOKOELASTYCZNA HR

  Tajemnicza pianka HR a właściwie pianka poliuretanowa typu HR - zwana potocznie wysokoelastyczną, charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i sprężystością. Dzięki zastosowaniu nowych technologii przy produkcji wkładów do materacy, udało się uzyskać nieregularną strukturę w postaci milionów pęcherzyków. Pęcherzyki te sprawiają że materac waży mniej niż wykonany standardowymi metodami a także bez problemu dopasowuje się do naturalnych kształtów osoby leżącej, podpierając odpowiednie partie ciała. Struktura pianki powoduje że materac jest bardziej przewiewny, wolny od roztoczy i szkodliwych mikroorganizmów. Dodatkowo pianka ta jest około 40% bardziej wytrzymała od zwykłej pianki poliuretanowej, co przekłada się na jakość i trwałość materaca. 

  Reasumując możemy wskazać następujące zalety pianki HR:
  • doskonała elastyczność punktowa, zapewniająca odpowiednie dopasowanie do kształtów ciała
  • w tym aspekcie jest porównywana z lateksem naturalnym
  • otwarta struktura zapewnia jej dobrą przepuszczalność powietrza
  • odporna i trwała w porównaniu do innych pianek
  • lekka w transporcie
  • ma właściwości rehabilitacyjne
  • dla każdego - również dla dzieci
  PIANKA TERMOELASTYCZNA

  Pianka termoelastyczna występuje też pod nazwami takimi jak : pianka VISCO, pianka leniwa czy pianka memory tzw: "z pamięcią".

  Pianka Visco pierwszy raz pojawiła się na rynku w latach 80. Jako pierwsi docenili ją pracownicy NASA. Dopiero po długim czasie i zmniejszeniu kosztów wytwarzania omawianej pianki, zaczęła ona być stosowana do produkcji materacy. Pianka termoelastyczna jest wykonana z poliuretanu wzbogaconego o środki zwiększające jej sprężystość i wytrzymałość. Ciekawą cecha tej pianki jest fakt, że pod wpływem ciepła dopasowuje się do naturalnych krzywizn osoby leżącej, co zapewnia duży komfort w czasie snu. Pianka Visco doskonale przeciwdziała dolegliwościom takim jak odleżyny czy inne problemy związane z długą rekonwalescencją. Spanie na tego typu materacu daje uczucie niezwykłej miękkości i wygody. Doskonała elastyczność punktowa sprawia że kręgosłup ma solidne podparcie, co w rezultacie pozwala na solidny wypoczynek.

  Materace z pianki memory  polecane są osobom starszym, które większość czasu spędzają w łóżku. Ciekawym zjawiskiem jest uczucie ciepła "bijące" od materace, które jest docenianie przez klientów mających problemy z krążeniem. Warto wiedzieć również, że ze względu na miękkość nie jest ona polecana dzieciom w fazie rozwoju.

  Zalety pianki VISCO:

  • doskonała elastyczność punktowa, zapewniająca odpowiednie dopasowanie do kształtów ciała, w tym aspekcie jest porównywana z lateksem naturalnym
  •  struktura utrzymująca ciepło
  • dla dorosłych i osób starszych (przeciwdziała odleżynom)
  •  polecana dla osób z problemami krążeniowymi


  Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości przedstawionych powyżej pianek możemy dopasować materac do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dobrym i ciekawym rozwiązaniem są też materace w których zastosowano obie wspomniane pianki. Połączenie twardej i elastycznej pianki HR z pianką Visco, sprawia że materace są twarde i elastyczne w środku, a ich duża elastyczność punktowa gwarantuje odpowiednie podparcie dla kręgosłupa w każdej pozycji. Uczucie ciepła i dopasowanie sprawiają, że osoba śpiąca na tego typu materacu budzi się wypoczęta.


  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Czas wyświetlania strony: 0.056s