• Przechowalnia 0
 • Zadbaj o swój materac

  INSTRUKCJA PRAWIDŁOWEGO UŻYTKOWANIA MATERACA

  Prawidłowe użytkowanie materaca, a także odpowiednie dbanie o jego higienę z pewnością wpłynie na jego żywotność. Materiały z których wykonujemy nasze produkty są najwyższej jakości, jednak nieprawidłowe czyszczenie lub konserwacja może wpłynąć na szybsze zniszczenie czy też uszkodzenie materaca. Oto kilka zasad, o których należy pamiętać.
  1. Dobór odpowiedniej twardości materaca do wagi ciała.
  2. Zwiększenie żywotności materaca oraz poprawy komfortu snu można uzyskać przez odwracanie go - najlepiej co 6 miesięcy.
  3. W przypadku zamoczenia materaca należy natychmiast zdjąć pokrowiec i wysuszyć w temperaturze pokojowej.
  4. Ze względów zdrowotnych materac należy wymieniać do 10 lat. Wymiana materaca uzależniona jest od stopnia jego zużycia.
  5. Materace należy użytkować w pomieszczeniach suchych, przewiewnych oraz zabezpieczonych przed działaniami atmosferycznymi np. bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub deszcz mogący zamoczyć materac.
  6. Materac należy uważać za przedmiot użytku osobistego.
  7. W przypadku dużych modeli pokrowiec należy prać w oddzielnych częściach.
  8. Pokrowiec materaca może być ponownie założony dopiero po dokładnym wysuszeniu.
  9. Materac powinien mieć zapewniony swobodny przepływ powietrza - nie zaleca się użytkowania materaca na podłodze ani innym nieprzepuszczalnym podłożu.
  10. Skakanie po materacu może go całkowicie zniszczyć, szczególnie sprężynowym-bonellowym czy kieszeniowym.
  11. W celu wydłużenia żywotności pokrowca zaleca się użycie specjalnie dopasowanych ochraniaczy na materac.
  12. Do stelaża regulowanego odpowiednie są materace piankowe lub kieszeniowe. Nie zaleca się użycia materacy sprężynowych,kieszeniowych ani produktów z wypełnieniem kokosowym.

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Czas wyświetlania strony: 0.053s