...jest pusty
Strona głównaBlogJak dopasować materac do ramy łóżka?

Jak dopasować materac do ramy łóżka?

Zakup odpowiedniego łóżka do sypialni jest bardzo skomplikowany i wymaga naprawdę wiele czasu, by dopasować do siebie zarówno stelaż, jak i materac. Cały proces zaczyna się od znalezienia modelu, który będzie odpowiadał aranżacji pokoju – skupiając się na kolorystyce oraz materiale, z jakiego został on wykonany. Później pojawia się aspekt rozmiaru, a wiadomo, że im większe łóżko tym większa wygoda snu we dwoje. Należy jednak pamiętać jak istotny jest także materac, jego rozmiar oraz typ dobrany do przyszłych użytkowników i ich oczekiwań. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie materaca, kiedy rama stoi już gotowa w sypialni?

Wymiary materaca a komfort snu

rama łóżka

Standardowe materace do podwójnego łózka mierzą zazwyczaj między 140 a 200 cm szerokości. Wybór zależy oczywiście od budowy ciała pary oraz tego, na jak duży stelaż można było sobie pozwolić. Mniejsze nie wchodzą jednak w grę, kiedy obie osoby mają mieć możliwość komfortowego snu. Warto więc dokładnie wymierzyć jaki materac zmieści się do ramy oraz jaką wysokość powinien mieć, by wystawać ponad nią. Czasem wystarczy uwzględnić poziom, na jakim znajdzie się drewniany stelaż pod miękkie wypełnienie, by zmniejszyć wysokość materaca, a co za tym idzie również koszta jego zakupu. To jednak nie jest najważniejszy aspekt, jaki ma znaczenie podczas wybierania.

Typ materaca dopasowany do sylwetki

materac dopasowany do ramy

Na rynku nie brakuje materacy, które zostały wykonane z odrębnych materiałów, co pozwala dopasować je do swoich oczekiwań. Zupełnie inny typ nada się dla osób z problemami kręgosłupa, a inny dla młodych par, które nie mają żadnych schorzeń. Poza rozróżnieniem na miękkie i twarde materace, dostępne są także te wyposażone w sprężyny, wykonane z pianki zwykłej, kokosowej oraz wiele więcej. Każdy typ ma swoje plusy i gwarantuje komfortowy sen jedynie w sytuacji, kiedy zostanie odpowiednio dobrany. Warto wziąć pod uwagę materace z warstwą elastyczną, które dopasowują się do ciała i wagi użytkownika, gwarantujące właściwe położenie kręgosłupa.

Wbrew pozorom zakup wymarzonego łózka do sypialni nie należy do najłatwiejszych. Trzeba wziąć pod uwagę wiele ważnych aspektów, które mają bardzo duże znaczenie dla komfortu snu, jak na przykład typ oraz grubość materaca. Warto przeanalizować wszystkie czynniki przed wybraniem konkretnego modelu, by móc cieszyć się nie tylko stylowym wyglądem ramy, ale również jej zawartością. Duży wybór materacy daje możliwość wybrania dokładnie takiego produktu, który spełni wszelkie oczekiwania przyszłych użytkowników.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.