...jest pusty
Strona głównaBlogJak wybrać materac do sypialni przy problemach z kręgosłupem?

Jak wybrać materac do sypialni przy problemach z kręgosłupem?

Coraz większa część społeczeństwa miewa problemy ze skrzywieniami kręgosłupa czy bólami pleców. W tym celu duża liczba producentów postanowiła stworzyć odpowiednie produkty, które będą cieszyły się zainteresowaniem właśnie klientów z licznymi problemami. Mowa o specjalistycznych materacach, jakie mają za zadanie utrzymać odpowiednią postawę ciała podczas snu, jednocześnie zapewniając komfort dzięki wystarczającej twardości. Na co więc zwrócić uwagę, podczas wybierania materaca dla osób z chorym kręgosłupem?

Rodzaje materaca, a bóle pleców

materac

Wielu osobom wydaje się, że kupując twardy materac do sypialni, rozwiążą swoje problemy z bólami pleców. Nic jednak bardziej mylnego – sama twardość nie oznacza, że materac będzie spełniał swoją funkcję i odciążał mięśnie. Trzeba pamiętać, że na rynku dostępnych jest wiele modeli, a każdy z nich różni się swoją budową oraz przeznaczeniem. Dlatego tak istotne jest, by każda osoba mogła indywidualnie dopasować materac do swoich potrzeb. Najczęściej wybieranym rodzajem materacy są materace piankowe. Wynika to z faktu, że bezproblemowo dopasowują się one do sylwetki użytkownika oraz zmniejszają napięcie mięśniowe, odciążając kręgosłup. Warto także zwrócić uwagę na własne dolegliwości i dopiero pod tym względem kategoryzować materace. Inny będzie nadawał się dla osób z bólami pleców, a inny dla osób z wypadającym dyskiem. W każdej z tych sytuacji producent będzie w stanie doradzić, co najlepiej wybrać.

Specjalne materace dla osób starszych

Trzeba mieć na uwadze, że każda grupa wiekowa trudni się zupełnie innymi problemami kręgosłupa. U młodych osób często wystarczy odciążyć mięśnie i zapewnić wygodną pozycję snu, co na pewno nie sprawdzi się w przypadku osób starszych. Ludzie w podeszłym wieku spędzają zdecydowanie więcej czasu w swoim łóżku, dlatego należy zadbać o ich samopoczucie oraz stan stawów. Idealnie nada się więc wysoki materac, najlepiej z delikatnego materiału, a rodzaj dopasować do wagi użytkownika, by utrzymał on odpowiednią pozycję ciała.

W zależności od tego, jakie problemy z kręgosłupem ma człowiek, powinien od dopasować materac bezpośrednio pod swoje potrzeby. Na rynku znajduje się naprawdę sporo rodzajów materacy, wykonanych z różnych materiałów, by użytkownicy mogli indywidualnie ocenić, który z nich pozwoli im utrzymać odpowiednią pozycję podczas snu. Należy jednak pamiętać, że nie tylko schorzenia kręgosłupa, ale również waga odgrywają istotną rolę podczas dopasowywania materaca. W przypadku, kiedy samodzielnie nie jest się w stanie wybrać konkretnego, zawsze można skorzystać z fachowej pomocy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.