...jest pusty
Strona głównaBlogJaki materac piankowy dla pary?

Jaki materac piankowy dla pary?

Przeprowadzacie się do nowego domu i chcecie zadbać o odpowiednią higienę snu – dbacie o to, by okno sypialni było skierowane na wschód, by wstawać razem ze słońcem, decydujecie, że nie chcecie umieszczać telewizji w sypialni, a łóżko koniecznie ma być wykonane z naturalnego drewna. W całym tym zamieszaniu można zapomnieć o najważniejszej rzeczy wpływającej na komfort podczas nocnego odpoczynku, czyli materac.

Materace z piankiJakie wypełnienie piankowe do materaca?

Na rynku dostępne są różne wypełnienia materacy piankowych. Wykonane są z różnych materiałów, dostępne z matą kokosową lub bez niej, jedno- lub wielostrefowe – skąd wiedzieć, które z rozwiązań będzie najlepsze i zarazem tanie? Materace piankowe zapewniają odpowiednie podparcie ciała, dostępne są w różnych wariantach twardości, a także technologii wykonania i rodzajów pianki. Materace z pianki termoelastycznej pod wpływem ciepła ciała dopasowują się do jego kształtu. Odpowiednio twardy materac sprawia, że ciało podparte jest równomiernie i nie zapada się. Materace z pianki wysokoelastycznej są niezwykle lekkie, trwałe i odporne na odgniecenia. Ze względu na dobrą wentylację materiału są one odpowiednie dla alergików.

Jak szeroki powinien mieć materac dla dwóch osób?

Najmniejszy dostępny dwuosobowy materac piankowy ma wymiary 140×200 cm, jednak gdy dysponujecie odpowiednio dużą ilością miejsca, na przykład mieszkając w domu jednorodzinnym, lepiej zaopatrzyć się w materac o większej szerokości. Gdy obaj partnerzy są osobami wysokimi, odpowiedni będzie materac piankowy twardy 160×200 cm, a nawet 180×200 cm.

Jaka twardość materaca?

W zależności od preferencji partnerów, na rynku dostępne są różne twardości materacy od miękkich, po twarde. Te miękkie przeznaczone są dla osób drobnych, ważących poniżej 60 kg, z kolei materac bardzo twardy zaprojektowany jest z myślą o cięższych osobach, których waga przekracza 100 – 120 kg. Dobór odpowiedniej miękkości materaca nie powinien być problemem, jeśli partnerzy mają zbliżoną masę ciała i podobne preferencje. Sytuacja komplikuje się, gdy między partnerami jest znacząca różnica wagi i preferowanej twardości. Dla takich sytuacji, na rynku pojawiły się materace typu duo, które po każdej ze stron są innej twardości. Materace są obecnie dostępne w różnych wymiarach, także tych niestandardowych, a specjalnie dla par, u których występuje znaczna różnica masy ciała, powstały materace o różnych twardościach po dwóch stronach. Wybór odpowiedniego materaca dla pary może spędzać sen z powiek. Jednak mimo że ludzie różnią się między sobą wagą, wzrostem i upodobaniami, producenci materaców wychodzą im naprzeciw, oferując różne rozwiązania.