...jest pusty
Strona głównaBlogKiedy warto postawić na materac kokosowy?

Kiedy warto postawić na materac kokosowy?

Podczas wybierania nowego materaca do sypialni, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy posiada on podstawę sprężynową, piankową, czy lateksową. Komfort snu jest także zależny od stopnia twardości materaca, co użytkownicy muszą dopasować do własnych preferencji. Nie może on jednak być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, ponieważ wpływa to na właściwą postawę ciała i jakość snu. O ile osoby preferujące bardziej elastyczny materac nie będą miały problemu z wybraniem właściwego egzemplarza, tak wielbiciele twardego podłoża powinni bliżej przyjrzeć się materacom z matą kokosową. Czym ona jest i dlaczego warto mieć taki materac w swojej sypialni?

Właściwości włókien kokosowych oraz ich rola w materacach

materac kokosowy

Materace utwardzane matą kokosową są aktualnie chętnie wybierane zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Dodatkowa warstwa z włókien naturalnych zapewnia odpowiednie warunki snu, bez względu na to, w jakim typie materaca zostanie zastosowana. Warto jednak znać właściwości kokosa, by zrozumieć zalety posiadania wkładki między głównymi piankami, lateksem czy sprężynami.

Naturalne włókna kokosowe, jakie są wykorzystywane do wykonania specjalnej warstwy do materaca, są twarde i sztywne, co pozwala zapobiec zapadaniu się użytkownika, stabilizując jego pozycję. Twardość jest jednak tylko jedną z wielu zalet, jakie niesie za sobą kupno materaca kokosowego. Ze względu na dobór materiałów zapewnia on odpowiednią cyrkulację powietrza, pozbywając się w ten sposób wszelkich drobnoustrojów. Duże znaczenie ma także fakt, że mimo wieloletniego użytkowania, są one odporne na zniekształcenia, dlatego jest to inwestycja na długie lata.

Dla kogo zalecane są materace kokosowe?

Ze względu na odporność na duży nacisk, wykorzystanie materacy z matą kokosową zaleca się przede wszystkim osobom o większej wadze. Kiedy podłoże ugina się pod ich ciężarem, nie mogą utrzymać stabilnej i wygodnej pozycji do snu. Jeśli więc między warstwami właściwymi znajdzie się dodatkowy utwardzacz, to nie tylko powierzchnia przestanie się zapadać, ale również twardość pozwoli czerpać przyjemność ze snu.

Wkładki kokosowe są wykorzystywane zarówno w materacach piankowych, jak i sprężynowych. Ma to na celu zapewnić odpowiednią twardość powierzchni spania każdemu użytkownikowi, bez względu na jego preferencje. Poza utwardzaniem duże znaczenie ma również niesamowita czystość materaca, który jest całkowicie pozbawiony wszelkich alergenów. Dlatego idealnie nada się jako miejsce do spania dla osób z licznymi uczuleniami. Na rynku dostępne są także materace kokosowe dla dzieci, jednak w tym przypadku należy zwracać dokładną uwagę na parametry, by wybrać ten odpowiedni model.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.