...jest pusty
Strona głównaBlogMaterac kokosowy - czym się wyróżnia?

Materac kokosowy - czym się wyróżnia?

Coraz częściej można usłyszeć o materacach kokosowych, w których zakochało się już wiele osób. Te modele dostępne są w wielu wariantach zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wyróżniają się wśród innych przede wszystkim tym, że posiadają w sobie dodatkową warstwę - jak sama nazwa wskazuje - kokosową.

Włókna kokosowe - charakteryzacja

materac kokosowy

Powszechnie wiadomo, że do produkcji materaców wykorzystuje się różne surowce, stąd każdy model charakteryzuje się innymi właściwościami. Najczęściej jednak stosuje się specjalne pianki czy sprężyny kieszeniowe. Właśnie dlatego mamy wybór pomiędzy materacami miękkimi oraz twardymi. Jednakże w przypadku materacy kokosowych stosuje się jeszcze jedną, dodatkową warstwę z włókna kokosowego, która najczęściej połączona jest z mleczkiem lateksowym co wspólnie tworzy jednolity blok. Największą zaletą tego materacu jest właśnie jego niesamowita elastyczność, co jest zasługą użytego w produkcji lateksu. Dzięki temu takie modele mogą być swobodnie zginane, ponieważ ryzyko ich przełamania jest zerowe. To przyczynia się również do tego, że taki materac może posłużyć na wiele długich lat. Naturalne włókno kokosowe pozyskiwane jest bezpośrednio ze skorupy orzecha kokosowego. Dlatego materac wyróżnia się również tym, że ma brązowy kolor.

Jakie zalety ma materac kokosowy?

Ta propozycja okaże się idealna dla osób, które uwielbiają twarde materace - taki właśnie jest materac kokosowy. Dodatkowo, włókna kokosowe znajdujące się wewnątrz niego doskonale pochłaniają i oddają wilgoć, dlatego można mieć pewność, że nadmierne zawilgocenie materaca w tym przypadku nie wystąpi. Maty kokosowe wpływają również na higienę materaca, ponieważ zabezpieczają przed namnażaniem się różnych bakterii i roztoczy. Innym ich plusem jest także fakt, że można zdobyć je w różnych wariantach. Jednak do produkcji używa się wiele rodzajów pianek i sprężyn, stąd bez większego problemu będzie można dobrać odpowiedni dla siebie model. Istnieją również materace kokosowe nawierzchniowe, które polecane są wtedy, gdy chcemy dodatkowo utwardzić posiadany już materac. Taka dodatkowa warstwa na materacu zagwarantuje nie tylko lepszy sen, ale również jest ona odporna na wszelkie odkształcenia i może posłużyć przez długi czas.

Materace kokosowe są specyficznym modelem, który różni się od standardowych propozycji. Sprawdzą się one nie tylko u osób, które uwielbiają twardą powierzchnię, ale również u alergików, przez wzgląd na większą higienę takiego materaca. Model wykonany z pianki łączonej z warstwą kokosu rewelacyjnie nada się również dla dzieci.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.