...jest pusty
Strona głównaBlogTradycyjne materace sprężynowe i ich odmiany

Tradycyjne materace sprężynowe i ich odmiany

Wielu osobom materace sprężynowe kojarzą się z brakiem wygody oraz komfortu podczas snu. Niejednokrotnie zdarzały się przypadki, że wewnętrzne sprężyny wbijały się w kończyny czy po prostu skrzypiały podczas zmiany pozycji. Od tamtej pory jednak technologia poszła znacznie do przodu, a na rynku pojawiły się aż dwie odmiany tego typu materaca. Stał się on znacznie wygodniejszy i mniej dokucza wrażliwym osobom w trakcie snu. Teraz jest on jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych modeli, głównie dzięki cenie adekwatnej do wykonania.

Rodzaje nowych materacy sprężynowych

materace spręzynowe

Najpopularniejszą odmianą materacy ze sprężynami, jest materac bonelowy. Posiada on standardową i wszystkim znaną konstrukcję, gdzie każda ze sprężyn jest doczepiona zarówno do górnej, jak i dolnej warstwy. Elementy amortyzujące mają kształt stożka i przytwierdzone są do metalowej konstrukcji, co pozwala zachować odpowiednią miękkość podczas snu. Odpowiednio przymocowane zwoje nie przemieszczają się w czasie zmiany pozycji, jednak nie są w stanie utrzymać jednotego poziomu i uginają się pod ciężarem człowieka.

Inaczej natomiast wyglądają materace kieszeniowe, które cieszą się zdecydowanie lepszą opinią. Wszystko wynika z faktu, że konstrukcja została niemal całkowicie przekształcona i ten model posiada osobne kieszenie dla każdej sprężyny. Rozdzielenie konstrukcji na mniejsze elementy pozwala zachować poziom oraz uniknąć standardowego skrzypienia.

Zalety snu na materacach sprężynowych

Komfort snu na materacach sprężynowych jest zupełnie inny niż w przypadku piankowych czy lateksowych. Oczywiście wszystko zależy od preferencji użytkowników, jednak popularność odmiany sprężynowej mówi sama za siebie. Ten typ materaca można znaleźć w niemal każdym sklepie w bardzo przystępnej cenie, co przekonało już wiele osób do wymiany swojego starego materaca na nowy. Zwłaszcza model kieszeniowy zapewnia odpowiednie położenie ciała i zachowanie prawidłowej postawy, dzięki czemu można zapomnieć o bólach kręgosłupa.

Materace sprężynowe są wykonane z naprawdę trwałych komponentów, dzięki czemu kupując jeden z modeli, otrzymuje się rozwiązanie na długie lata. Zapewniają one komfortowy sen oraz idealnie nadają się dla alergików, bowiem materiał jest przewiewny i zapobiega powstawaniu kłębom kurzu czy jakichkolwiek bakterii. Mimo wszystko każdy powinien kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami oraz potrzebami podczas wyboru, by mógł maksymalnie wykorzystać czas snu na regenerację. Tylko w ten sposób materac właściwie spełni swoją funkcję.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.