...jest pusty
Strona głównaZapewnienie wygodnego snu najlepszą pomocą dla dziecka w wieku szkolnym

Zapewnienie wygodnego snu najlepszą pomocą dla dziecka w wieku szkolnym

Podstawówka, technikum, liceum? Całe mrowie aktywności szkolnej i pozaszkolnej, niezliczone obowiązki i coraz to nowsze sprawdziany z wiedzy. Trudności i zadania, z którymi musi mierzyć się młodzież są często tak odmienne od tych wyciągniętych z dorosłego życia… Jednak zasób energii potrzebny na sprostanie wymaganiom świata wobec młodego człowieka jest ogromny i nie należy tego bagatelizować. Oczywiście, można zbyć wszystko machnięciem ręki i sięgnąć po koronny argument, o tytule ‘’kiedyś było ciężej’’. Nie należy zapominać, że ‘’kiedyś’’ było też o wiele mniej możliwości. Dziś istnieje łatwy dostęp do różnorodnych narzędzi, które mogą rozwiązać wiele problemów. Jest ciężko? Nasze dziecko, a może dziecko naszego dobrego znajomego, jest przeciążone wszystkimi sprawami? Jesteśmy w stanie zanotować spadek w wynikach szkolnych, bądź osłabioną koncentrację? Wpływ może mieć wiele czynników, a my możemy doradzić w zakresie jednego z nich (być może najważniejszego), a mianowicie - czynnikowi dobrego snu.

Czy dobry materac jest w stanie wpłynąć na wyniki w nauce?

materac z pianką memoryBrzmi absurdalnie, ale również absurdalnie mogła niegdyś brzmieć wyprawa człowieka na księżyc. Co ciekawe - i mówiąc absolutnie poważnie - w obu tych przypadkach mamy do czynienia z kosmiczną technologią. W ofercie naszych materacy można natknąć się bowiem na materace wykonane z pianki memory, której prototyp został wynaleziony z intencją znalezienia najwygodniejszego rozwiązania dla wypełnienia poduszek, mających służyć astronautom. Pianka ta - jak sama nazwa wskazuje - jest w stanie ‘’zapamiętać’’ nacisk użytkownika, idealnie dostosowując się do ciężaru i kształtu. Wynalazek nie znalazł jednak zastosowania w kosmosie, bo - jak się okazało - w stanie nieważkości wgniecenie powstałe w wyniku wywarcia nacisku na materiale nie jest w stanie wrócić do swojej pierwotnej formy. Ta zmyślna technologia, mimo odniesionej porażki w kosmicznych przestworzach, postanowiła wrócić na Ziemię i ma się tu bardzo dobrze. Wracając jednak do postawionej hipotezy, czy ta technologia w postaci wygodnego materaca jest w stanie wpłynąć na wyniki w nauce dziecka? Odpowiedź jest nadwymiar logiczna i na pewno każdy ją zna. Człowiek, aby funkcjonować skutecznie i w pełni produktywnie, potrzebuje regeneracji energii. Nie jest to jednak tak, jak z ładowaniem baterii akumulatora. Cała tajemnica ładowania ludzkiej energii nie opiera się na czasie, tylko na jakości. Zatem sześć godzin snu na obojętnie jakim materacu nie jest równe sześciu godzinom snu na materacu, który idealnie spełni potrzeby regeneracyjne korzystającej z niego osoby. A wyniki w nauce? Poprawiając jakość snu, poprawia się jakość funkcjonowania mózgu. On zaś, jak doskonale wiemy, jest bardzo wdzięczną częścią człowieka.

Czy stać mnie na sprawienie takiego luksusu dziecku?

Jest to pytanie, które wybrzmiewa gdzieś z tyłu głowy i niekoniecznie musi być tematem tabu. Każdy jednak powinien odpowiedzieć na nie indywidualnie. Jednak warto pamiętać, że decydując się na zakup, decydujemy się na inwestycję. Nie, nie inwestujemy w nieprzewidywalną walutę, narażając się na skutki inflacji. Inwestujemy w wygodę, zdrowie i lepsze życie dla dziecka. Wartości - można by powiedzieć - bezcenne. Oczywiście, wszyscy wiemy, na czym polega kapitalizm, dlatego też dajemy naszym klientom wybór zarówno wśród tych tańszych opcji, jak i tych z najwyższej półki. Posiadamy materace wielu rzetelnych marek i każdy nasz klient z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zależy nam na zadowoleniu każdej osoby korzystającej z naszych usług, dlatego oferujemy przede wszystkim jakość. W końcu jedną z najważniejszych rzeczy, których nam potrzeba, jest spokojny sen.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.