...jest pusty

Nowoczesne rozwiązania w materacach piankowych

Na rynku stale pojawiają się nowości, jeśli chodzi o technologię wykonania, wykorzystane materiały i właściwości materacy. Współcześnie coraz częściej produkowane są materace o niestandardowych wymiarach, czy kształtach, takie, w których dwie połowy posiadają różne konstrukcje oraz takie, w których zależnie od pory roku korzystamy z jednej lub drugiej jego strony. Nikogo już nie dziwią oferty sklepów, w których bez problemu można znaleźć niestandardowy materac 120×180 cm wykonany w różnych technologiach, lub taki, który określany jest mianem lato – zima.

Materace z piankiJak działa materac lato – zima?

Materac dwustronny lato – zima wykonany jest z dwóch różnych materiałów. Po jednej stronie znajduje się wkład z pianki termoplastycznej, która otula ciało, a dzięki swoim właściwościom kumulowania ciepła, daje uczucie grzania. Druga strona wykonana jest z lateksu lub specjalnej pianki z dodatkiem chłodzącego żelu, a występujące w lateksowej części kanaliki wentylacyjne sprawiają, że materac jest „oddychający” i zapewnia utrzymanie stałej temperatury ciała podczas snu. Na podobnej zasadzie działają pokrowce lato – zima, które można stosować na klasyczne materace z pianki poliuretanowej, w których za właściwości chłodzące odpowiada pikowana bawełną strona pokrowca, a ogrzewające jego wełniana część.

Nowoczesna technologia w materacach dla par

Materace piankowe 160×200 cm to najczęściej wybierane materace do dwuosobowych łóżek w Polsce. Co zrobić, jeśli jeden z partnerów woli materace do spania twarde, a drugi miękkie lub średnie i nie ma możliwości umieszczenia w ramie łóżka dwóch różnych materacy? Ze względu na różnice wzrostu i masy partnerów ciężko jest wybrać taki, który spełni oczekiwania obojga. Ciekawym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie materaca typu duo, posiadającego różne twardości na każdej połowie. Możliwości technologicznych w tym zakresie jest wiele – może to być materac z pianki wysokoelastycznej, w którym na jednej z połów zastosowana została wkładka z maty kokosowej, zwiększająca jego twardość, lub taki materac, w którym obie jego połowy mają zupełnie inne konstrukcje. Warto zapoznać się z pełnymi ofertami sklepów, poznać różne nowinki techniczne i być może zastanowić się nad zakupem materaca, w którym każda ze stron przeznaczona jest do korzystania o innej porze roku lub takiego, którego dwie połowy różnią się twardością. Dla zapewnienia sobie komfortowego snu, większości osób decyduje się na tani materac piankowy, który co prawda jest jedną z nowoczesnych opcji na rynku, choć dostępnych jest o wiele więcej ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych zapewniających spokojny i miły sen.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.